Benátky nad Jizerou

Poslední květnový víkend jsme strávili s pěti klienty na výletě v Benátkách nad Jizerou a okolí. V pátek ráno jsme vyrazili od budovy Jedličkova ústavu a zamířili do nedalekého Mělníka, kde jsme započali naše poznávací putování po krásách středních Čech.

Termín Čt 26. 5. - Ne 29. 5. 2011
Místo konání Benátky nad Jizerou
Čas a místo odjezdu 16:00, Praha
Čas a místo příjezdu 17:00, Praha
Kapacita 6 účastníků
Cena 500 Kč

Toto malebné město je známé především díky soutoku Labe a Vltavy, pohled na něj a na panorama, kterému vévodí Říp, jsme si nemohli nechat ujít. Po procházce městem jsme navštívili radniční zahrady, parkán místního muzea a především zámek s překrásnou cukrárnou, v jejímž interiéru si snad každý musí připadat jako šlechtic. Plni zážitků jsme se vydali ubytovat do hotelu v Benátkách nad Jizerou. Příjemný večer završily zábavné společenské hry a příjemně unaveni a natěšeni na další den jsme se odebrali do pokojů. 

Ráno vedla naše první cesta na zámek do Veltrus. Po krátké procházce kolem daňčí obory jsme navštívili expozici o myslivectví a především velmi poutavou výstavu kočárů. Zámecké zahrady, pavilony a aleje nás natolik okouzlily, že jsme jimi za krásného slunného počasí prošli asi šestikilometrový okruh. Po příjemném posezení v zámecké restauraci jsme se vydali do Nelahozevsi, rodiště Antonína Dvořáka. Vedle návštěvy skladatelova rodného domu jsme si prohlédli nádvoří a přízemní prostory zámku. To už se ale den chýlil ke konci, po krátké projížďce Benátkami jsme se tedy vrátili do hotelu. 

Neděle byla již od rána plná sluníčka. Výlet do lázeňského města Poděbrady jsme tedy zahájili hodinovou plavbou parníkem k soutoku Labe a Cidliny. Prošli jsme se po kolonádě, navštívili památky tohoto města, ochutnali místní pramen i lázeňské oplatky a vydali se na zakončení celého putování. To bylo pro klienty překvapením. Cesta vedla do nedaleké obce Cerhýnky, kde nám paní Chroboková připravila zahradní oslavu k zakončení prvního výletu. V parném dni nemohlo chybět koupání v bazénu, grilování a samozřejmě ani spousta skvělé nálady.

Fotky

Zpět