Kurz monoski pro rodiče s dětmi

Chcete si půjčovat lyžařské vybavení Země lidí o.p.s. a Jedličkova ústavu a škol i pro vlastní akce? Nebo chcete jen zvládnout lyžování se svými dětmi? Pojeďte se s námi naučit, jak na to!

Termín Pá 20. 1. - Ne 22. 1. 2017
Místo konání Lipno nad Vltavou
Čas a místo odjezdu 18:30- sraz na místě, Sejdeme se na místě, Lipno nad Vltavou
Čas a místo příjezdu 18:00,
Kapacita 4 účastníci
Cena 1 000 Kč

Již několik let pořádáme lyžařské kurzy pro děti a mládež s jakýmkoliv tělesným hendikepem. Sjezdovky brázdíme nejen na lyžích, ale také na monoski, biski nebo kartski, s účastníky kurzu jezdí licencovaní instruktoři a celá akce navíc probíhá v příjemném a zcela bezbariérovém prostředí Chaty Lanovka v Lipně nad Vltavou. Vzhledem ke stále se rozšiřující základně pomůcek bychom byli rádi, aby o víkendech, kdy je Země lidí nebo Jedle nevyužívá,neležely ladem, ale brázdily sjezdovky bez nás - tedy s vámi a vašimi dětmi.

Vzhledem k tomu, že jízda s monoski není pro zdatnějšího lyžaře náročná, rádi bychom vám dali možnost si pomůcky půjčovat. Ovládání monolyže nebo biski, její seřízení na konkrétní dítě, nasedání na lanovku, zajištění pro jízdu s kopce apod. ale nejsou úkony tak snadné, abychom si je vysvětlili na chodbě. Proto pořádáme tento kurz pro rodiče s dětmi, kde se budete moci pod vedením licencovaných instruktorů naučit brázdit se svými dětmi svahy bezpečně a bez problémů.

Bez účasti na tomto kurzu není možné si vybavení zapůjčit.

Zároveň bude možné dodělat si nelicencované proškolení pro instruktory, kteří by rádi jezdili s monoski!

A teď k víkendu:

Odjíždíme v pátek a proto, že nás čeká daleká cesta, je odjezd o hodinu dříve, než na jiné víkendovky. Po příjezdu na místo nás čeká ubytování v příjemném moderním hotelu Chata Lanovka, který stojí přímo na spodní stanici modré sjezdovky, kde probíhají naše kurzy. Hotel nabízí poue ubytování v osmilůžkových pokojích. V hotelu je zajištěná velmi bohatá plná penze, spíme v pokojích s lůžkovinami a vlastním sociálním zařízením (spacáky tedy nejsou potřeba).

Kurzy probíhají v sobotu ve třech blocích (dopoledne, odpoledne, večer), ke každé rodině je přiřazen jeden instruktor - tempo, intenzita lyžování a případné volno je tedy jen v rukou dané skupinky. V pátek po večeři nás čeká krátká porada, seznámení s organizací víkendu a možnostmi, které můžete v místě využít. Pokud budete mít zájem, je možné místo sobotního odpoledního bloku, kdy už bývá sjezdovka rozježděná, jít na bobovou dráhu a do bazénu (zdarma nebo s výraznou slevou) a na Stezku korunami stromů (standardní cena pro ZTP). V neděli už pak jezdíme jen dopoledne.

Na akci je možné s jedním účastníkem přihlásit oba rodiče, popřípadě i sourozence. Cena 1000,- je za jednu osobu.

Na tuto akci si nezapomeňte dostatek teplého oblečení:

 • oteplováky a teplá bunda nebo kombinéza (nejlépe dvakrát)
 • zimní vak do vozíku (pokud máte)
 • kulich a rukavice (teplé, ne pletené!)
 • mikina nebo svetr
 • zimní boty
 • teplé spodní prádlo (legíny, tričko s dlouhým rukávem, punčocháče nebo termoprádlo)
 • teplé ponožky (alespoň dvoje)
 • trička
 • spodní prádlo, ponožky
 • hygienické potřeby
 • oblečení a přezutí do hotelu
 • ručníky jsou službou hotelu

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, obracejte se, prosím, v odpoledních hodinách na tel. 734 377 962 (Kamila Janyšková)

Fotky

Zpět