Letní tábor - Tajemství starého dubu

A je to tady! Vrcholem léta je pro nás všechny letní dětský tábor - pojeďte s námi i letos!

Termín Ne 15. 7. - So 21. 7. 2018
Místo konání Buková u Nových hradů, jižní Čechy
Čas a místo odjezdu 9:00, U Jedličkova ústavu 2, Praha 4.
Čas a místo příjezdu 17:00, U Jedličkova ústavu 2, Praha 4.
Kapacita 30 účastníků
Cena 2 800 Kč
Poznámka Akce je určena táborníkům do 18 let.

Cílem tábora je, mimo zajištění zajímavého prázdninového pobytu, seznámit táborníky s novými možnostmi trávení volného času, pohybem a pobytem v přírodě, základními dovednostmi atd. Letní tábor navazuje na předchozí akce – Letní tábor Malý Ratmírov, Letní tábor Bělá pod Bezdězem, Letní tábor Poslův Mlýn a šest turnusů Letního tábora v Hradci u Kadaně. Akce byly velmi úspěšné a u dětí i rodičů velmi pozitivně hodnocené. Podařilo se nám poskytnout účastníkům nepřebernou nabídku možných aktivit, sportů a zálib, otevřeli jsme cestu k novým kontaktům a zkušenostem.

Zdravý vzduch, koupání, vůně lesa, stanování a hledání nových kamarádů jsou hlavními důvody, proč jezdí zdravé děti na letní tábory. Tuto možnost jsme chtěli dát i dětem s postižením. Letní tábory jsou ideální příležitostí k navazování nových přátelství a kamarádství. U postižených dětí to platí úplně stejně. Specializovaný tábor jim ukáže, že nejsou na světě jediní, kdo má zdravotní problém, navíc sdílí podobné životní osudy a zážitky. Tábor pomůže dětem dodat zdravé sebevědomí, odbourat nejistotu a strach z kolektivu. Na našem táboře je také dostatek ošetřovatelů a vyškoleného personálu, který je dětem vždy a za každé situace k dispozici.

Letní tábor pro děti s tělesným a kombinovaným postižením se ponese v duchu objevování krajiny a přírodních krás České republiky. Nouze nebude o dobrodružství a napínavé hry, ve kterých každý prokáže, jakým je zálesákem! Probíhat v bezbariérové chatové osadě poblíž obce Buková u Nových Hradů. Chatičky jsou po dvou, v případě nepřízně počasí jsou vytápěné. Letos je potřeba mít s sebou SPACÍ PYTEL! Stravování je zajištěno 5x až 6x denně, pitný režim je hlídán po celý den. 

Naše etapová hra je vhodná pro všechny účastníky tábora, na své si tedy přijdou ti nejmenší, ale i ti starší, kteří už od pobytu čekají mnohem více! Sestavili jsme ji tak, aby motivovala účastníky k získávání nových zkušeností a dovedností, soutěživosti, přemýšlivosti, ale také k osvojení nových poznatků o krajině a přírodě. Součástí programu budou také pohybové aktivity, sporty, výlety, koupání a mnohé další. Program dali dohromady naši speciální pedagogové tak, aby podporoval práci v kolektivu a propojil všechny skupiny účastníků ve spolupracující celek stejně, jako se to podařilo v minulých ročnících.

Tato akce je svým rozsahem (vzhledem k ostatním pořádaným výjezdům) výjimečná. Nebojte se tedy na cokoliv zeptat. Kontaktujte, prosím, hlavní vedoucí tábora, Kamilu Janyškovou (kamila.janyskova@zemelidi.cz, 734 377 962)

Od měsíce DUBNA budou na této stránce vyvěšeny i seznamy věcí a další informace k táboru. Vše si budete moci stáhnout. Potvrzení od lékaře potřebujeme, nemusí být na našem formuláři. Náš tiskopis Vám dorazí společně s přihláškou. Originály na požádání vracíme.

Fotky Letní dětský tábor - Kouzelnická akademie

Zpět