Po stopách dávných časů

Zveme vás všechny na další dobrodružné putování po zemích českých. Žádný schod do hradů a zámků pro nás není bariérou!

Termín Pá 25. 4. - Ne 27. 4. 2014
Místo konání Česká Republika
Čas a místo odjezdu 16:00, Na Topolce 1a, Praha 4
Čas a místo příjezdu 18:00, Na Topolce 1a, Praha 4
Kapacita 11 účastníků
Cena 900 Kč
Poznámka Akce pro účastníky do 15 let. Přihlášení bude možné dva měsíce před akcí.

Historie nám opět pootevřela svá vrátka. Procestovali jsme mnoho hradů, zámků, tvrzí a muzeí, víme už hodně o králích a královnách, kteří se usadili na náš trůn, udatných princích a marnivých princeznách. Tentokrát jsme se ale podívali, jak v dávných dobách žili obyčejní lidé. I na statcích zanechaly dávné časy hlubokou stopu a svůj příběh nám vyprávěla spousta nových krásných míst. 

Kdo se nebál vzít batoh na záda (svoje nebo na záda vozíku) a vyrazil s námi cestou necestou po této pohádkové krajině, poznal nepoznané. Setkali jsme se s životem z časů dávno minulých a dostali jsme záludné úkoly, na svět jsme se z koňského hřbetu podívali, překonali jsme mnohá nebezpečenství, odkryli dávná tajemství a uzavřeli i nová pevná přátelství.

V sobotu na nás čekala návštěva statku, na kterém jsme si podrbali za ušima krávu, podojili jsme kozu (a pak tu dobrotu ochutnali), povozili jsme se na koni, prošli jsme se s ochočeným divočákem a poznali spoustu dalších zvířat. Podívali jsme se na zachráněnou lišku a káně a hlavně jsme se dozvěděli mnoho nového o tom, jak se žilo obyčejným lidem za dávných časů. Odpoledne jsme se jeli podívat, jak si žila honorace - prohlídku na zámku Konopiště jsme zakončili projížďkou ve vláčku. Na neděli je naplánována návštěva vesnického skanzenu a hlavně - stylové středověkké cukrárny. Už se moc těšíme, tak pojeďte s námi!

Více fotek na: http://faanta.rajce.idnes.cz/Zeme_lidi_o.p.s.-_Putovani_po_davnych_casech#IMG_1377.jpg

 

Fotky

Video

Přehrát

Zpět