Po stopách divočáka Darwina

Zveme vás všechny na další dobrodružné putování po české historii. Jak se žilo obyčejným lidem na statku? V čem se liší život na zámku a na vsi? Pojeďte s námi na vlastní kůži zkusit, jaké to bylo!

Termín Pá 24. 4. - Ne 26. 4. 2015
Místo konání Česká Republika
Čas a místo odjezdu 16:00, Na Topolce 1a, Praha 4
Čas a místo příjezdu 18:00, Na Topolce 1a, Praha 4
Kapacita 11 účastníků
Cena 1 000 Kč
Poznámka NA AKCI BUDE MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT MĚSÍC PŘED JEJÍM ZAČÁTKEM. Akce je určena pro účastníky od 16 let

Historie nám opět pootevře svá vrátka. Procestovali jsme mnoho hradů, zámků, tvrzí a muzeí, víme už hodně o králích a královnách, kteří se usadili na náš trůn, udatných princích a marnivých princeznách. Tentokrát se ale podíváme, jak v dávných dobách žili obyčejní lidé. I na statcích zanechaly dávné časy hlubokou stopu a svůj příběh nám bude vyprávět spousta nových krásných míst. 

Kdo se nebojí vzít batoh na záda (svoje nebo na záda vozíku), rozum do hrsti, odvahu do kapsy a dobrou náladu na tvář a vyrazí s námi cestou necestou, setká se se s životem z časů dávno minulých. Dostaneme záludné úkoly, na svět jsme se z koňského hřbetu podíváme, čeká nás nejedno nebezpečenství a dávné tajemství.

Bydlet budeme na statku Český Dvůr, který nás svou pohostinností přivítal již v minulém roce. Z krásných pokojíčků mezi stájemi a pastvou se vydáme na malostatek Blatiny, kde nás čeká nefalšovaný statkář a přírodomil Matouš. Ukáže nám, jak správně podrbat za ušima krávu, zkusíme si, jak podojit kozu, povozíme se na koni, projdeme se s ochočeným divočákem Darwinem a poznáme spoustu dalších zvířat. Na neděli máme v plánu nakouknout do středověkké vesnice Botanicus v Ostré, kde si vyrobíme svíčku, bylinné mýdlo, upleteme provaz a podíváme se do krásné bylinkové zahrady.

Tak pojeďte s námi, ať vám něco neuteče! 

A co s sebou?

  • oblečení a obuv do přírody
  • pláštěnka
  • batůžek
  • láhev na pití
  • dostatek spodního prádla a ponožek

Na tuto akci není potřeba spací pytel, bydlet budeme v penzionu na statku se soc. zařízením v pokoji. 

Fotky

Video Po stopách dávných časů

Přehrát

Zpět