Rybaření bez bariér

Ne každý z nás ví, že právě v květnu začínají rybářské soutěže a závody na rybnících po celé České republice. i my jsme se takového závodu mohli díky Českému rybářskému svaru, resp. díky jeho Místní organizaci Třeboň, zúčastnit.

Termín Pá 11. 5. - Ne 13. 5. 2012
Místo konání Spolí, Libín
Čas a místo odjezdu 16:00, Praha
Čas a místo příjezdu 18:00, Praha
Kapacita 8 účastníků
Cena 800 Kč

Ale ještě před tím, než jsme vzali do rukou pruty a nahodili, zavítali jsme na jihočeský královský hrad Zvíkov, kde pokračovalo naše putování za českou historií. Hrad Zvíkov je volně přístupný, prolezli jsme si ho tedy celý, od brány až dolů k řece. Krásné vyhlídky a zajímavosti z historie nás uchvátily tak, že jsme dokonce zapomněli na nepříznivé počasí.

V neděli už ale bylo krásně. Jako správní rybáři jsme si přivstali a vyrazili na rybník Paďourek nedaleko Třeboně. Zde už na nás čekali páni rybáři, vysvětlili nám pravidla závodů, rozlosovali si všechny účastníky a zatroubili začátek. Pro nás to byla první zkušenost s rybařením, první chvíle závodu tak mnozí strávili seznamováním s různou technikou. Pak už ale všichni nahodili a nemuseli jsme čekat dlouho na první úlovky. Cenu za nejvíce nachytaných ryb si nakonec odvezla Barča Čelanská, největší rybu chytili Ája Mojžíšová s Denisem Schullzem. Všichni ale dostali medaile za účast, vzpomínková trička a tašku plnou drobných dárečků.Ještě jednou bychom rádi poděkovali hodným rybářům a čas, trpělivost a ochotu, kterou nám věnovali a za to, jak krásnou akci si pro nás připravili!

Fotky

Zpět