Rybáři jedou!

Další skvělý víkend v jižních Čechách je za námi, domů jsme si ale přivezli nejen čerstvé pstruhy, ale i kopec zážitků!

Termín Pá 13. 9. - Ne 15. 9. 2013
Místo konání Třeboň
Čas a místo odjezdu 16:00, Na Topolce 1a, Praha 4
Čas a místo příjezdu 19:00, Na Topolce 1a, Praha 4
Kapacita 12 účastníků
Cena 800 Kč

Že ne vždy v září slunce září víme všichni. V týdnu před víkendem 13. až 15. 9. ale v krásné, nebo alespoň přívětivé počasí doufali všichni účastníci již pátého rybářského závodu pro děti a mládež s postižením. Naštěstí nad Třeboní snad jako nad jediným místem v republice svítilo sluníčko a rozzářit se tak mohly i tváře všech nadšených závodníků. Sportovní rybáři Místní organizace Třeboň si na sobotu nachystali zábavný program a krásné ceny a jako vždy předvedli různé ryby, které v rybníčku Paďourku, kde se závod konal, žijí.

Závod byl jako vždy provázen napjetím a obrovskou radostí z každé vytažené ryby (byť se velikostí mnohdy podobaly spíše rybkám akvarijním). Nutno podotknout, že žádný závodník nezůstal bez úlovku a všichni si tak odváželi velký zážitek. Rybáři měli pro každého účastníka nachystanou tašku dobrot a medaili, za největší úlovek a nejvíce nachytaných ryb si vítězové odvezli i krásné poháry. Speciální cena byla udělena také za fair play. Ukončením závodů ale rozhodně nekončil připravený program. Po příjemném obědě na břehu rybníka všichni vyrazili na výlet do pstruhařství v Kaplici, kde se děti dozvěděly mnoho nového o chovu pstruhů, mohli je sami krmit, sledovat, jak rostou a navíc si všechny odvezly dva pstroužky s sebou domů.

Sobotní večer jsme si zpříjemnili pobytem na zahradě penzionu, grilovali jsme hermelíny a klobásky, hráli jsme hry a za krásného počasí si až do tmy povídali na terase. V neděli jsme se vypravili na nádhernou zříceninu hradu Landštejn, která je ve většině svých prostor přístupná i vozíčkářům. Mnozí z nás se tak poprvé v životě dostali na místa, kudy se před stovkami let procházeli urození páni, stateční rytíři, krásné šlechtičny a uspěchané služebnictvo. Je sice pravda, že cesty do kopce byly mnohdy tak strmé, že to mnozí z nás nikdy nezažili, výhled z hradeb a obrovský zážitek byl ale nepřekonatelný. Poobědvali jsme v podhradí v místní stylové a velmi příjemné restauraci a vydali se na cestu domů - do deštivé Prahy.

Dětem přejeme dobrou chuť, rybám v rybnících dlouhý život a sportovním rybářům MO Třeboň posíláme velké díky za skvělý program!

Video z akce

Fotky

Zpět