Vánoční turnaj v Boccie

V prosinci 2010 se v tělocvičně Jedličkova ústavu odehrála v předvánoční atmosféře velmi příjemná akce. Akci organizovalo Země lidí o.s. v rovnocenné spolupráci s Jedličkovým ústavem. Dvanáct klientů místního internátu totiž změřilo své síly v boccie, tradičním sportu vozíčkářů. Mezi účastníky byli ale nejen vozíčkáři. Turnaj byl otevřen všem zájemcům, svou šanci tak dostaly i děti, které by tento sport závodně hrát nemohly. Každý hráč navíc dostal pomocníka z řad vychovatelů, který mu radil a pomáhal.

Termín Čtvrtek 16. 12. 2010
Místo konání Praha 4
Čas začátku 14:30
Čas konce 17:30
Kapacita 12 účastníků
Cena zdarma

Zápasy byly nad očekávání napínavé a vyrovnané, i úplní začátečníci se dokázali s měkkými míčky rychle spřátelit. Hra přinášela kromě napětí i mnoho radosti, asi největší měla závodnice Zuzka, když ve vypjatém finále porazila svou soupeřku Alici. Zuzka se účastnila podobné akce poprvé. Sporty jí nikdy moc nebavily a vzhledem ke svému postižení je pro ni obtížné komunikovat s cizími lidmi. Svůj volný čas tak tráví s vychovateli nebo se učí pracovat na počítači. V tomto turnaji tak ukázala všem soupeřům, že se umí poprat nejen s nimi, ale také s Dětskou mozkovou obrnou, kvůli které je na vozíku a hluchotou, která jí ztěžuje komunikaci s okolím. O bocciu se začala více zajímat a dnes již chodí do tělocvičny trénovat i ona.

Alice, stříbrná závodnice, hrála bocciu rekreačně v lázních, závodně ji ale hrát nemůže. Tato velmi milá a inteligentní mladá slečna se narodila bez nohou a s komplikovanou vadou srdce. To už má ale díky lékařům dnes jako zvon a díky silným rukám nemá větší problémy ani s postižením končetin. Je velmi aktivní sportovkyní, věnuje se hodu diskem a začala s hloubkovým potápěním.

Předávání cen a pohárů bylo příjemné nejen pro vítěze, oceněni byli všichni závodníci a odvezli si tak kromě zážitků i hezké dárky. Na hráče, kteří se umístili na pomyslných stupních vítězů, čekaly poháry a velký potlesk. Tento turnaj vzbudil u hráčů i u diváků velký ohlas. Těšíme se proto na jeho velikonoční pokračování a doufáme, že bude minimálně stejně povedené, jako byla vánoční klání.


..................
Sdružení akci zorganizovalo, zakoupilo poháry a bohaté ceny pro všechny účastníky.
Jedličkův ústav nám poskytl tělocvičnu a organizačně nám pomohli zaměstnanci. Děkujeme! 

Fotky

Zpět