Výchovný ústav na výletě v Doubí

V květnu jsme podpořili uhrazením veškerých nákladů na stravování zátěžový víkendový pobyt dětí z VÚ Klíčov v Doubí u Tábora. Hlavním cílem byla spolupráce a poznávání vlastních možností v krásném prostředí tamní krajiny. Na každé oddělení Výchonvého ústavu jsou omezené finanční prostředky, se kterými je nutné vystačit si celý školní rok, bez podpory by se děti na víkend podívat nemohly.

Termín Pá 10. 5. - Ne 12. 5. 2013
Místo konání Doubí u Třeboně
Čas a místo odjezdu 10:00, VÚ Klíčov
Čas a místo příjezdu 18:00, VÚ Klíčov
Kapacita 6 účastníků
Poznámka Akce je určena klientům Výchovného ústavu Klíčov

Paralelně s Putováním po stopách Jakuba Krčína jsme vyrazili i s dětmi z Výchovného ústavu a Střediska výchovné péče Klíčov na příjemnou víkendovku. Ubytováni jsme byli v areálu LDT v Doubí u Tábora, tento areál ústav pravidelně využívá ke svým výjezdům. 

V sobotu jsme absolvovali motokáry v Táboře, kde jsme si užili spoustu zábavy a navíc soutěžili o nejlepší čas, nejrozumnějšího a nejslušnějšího jezdce.Odpoledne jsme se přesunuli do Slavonic, kde se nachází pod náměstím spletitá síť katakomb. Na prohlídku jsme si vybrali velký okruh - 400 metrů jsme šli celou hodinu! Po prvotních obavách jsme tajemnými chodbami nakonec prošli všichni a zažili mnohdy i velmi stísněné pocity, tmu a vlhko, kde si nejeden z nás sáhl na pomyslné dno svých schopností a možností.

Aktivní den jsme se rozhodli zakončit v lázních Aurora v Třeboni. Zde jsme si užívali teplou slanou vodu, tobogán, páru a vířivku.
Příjemný večer jsme pak strávili v areálu VÚ Klíčov v Doubí, grilovali jsme, hráli společenské hry a příjemně si popovídali.
Neděle pro nás byla pracovní. Pomohli jsme správci objektu s různými pracemi v rámci areálu, nakonec si uklidili po sobě a vydali se na cestu do Prahy.

Myslím, že pro všechny zúčastněné to byl příjemně strávený víkend v přírodě se spoustou nových zážitků a zkušeností.

 

Fotky

Zpět